Twój Żłobek

blog parentingowy dla ciebie i twojej pociechy

żłobek Bemowo
porady

Czy posłać dziecko do żłobka?

Czy posłać dziecko do żłobka? W tym artykule dowiesz się, czy to dobry pomysł.

Jeszcze do niedawna, żłobek kojarzył się przeważnie źle. Rodzice wystrzegali się posyłania tam dziecka ze względu na łapanie licznych infekcji czy nieodpowiednią opiekę nad maluchem podczas ich nieobecności. Czasy się na szczęście zmieniły a dzisiejsze żłobki to w pełni profesjonalne obiekty, w których dzieci znajdują nie tylko bezpieczeństwo i opiekę, ale również mają szansę na właściwy rozwój.

Rodzice stają przed dylematem posłania dziecka do żłobka najczęściej wtedy, gdy dla ratowania domowego budżetu mama musi wracać do pracy a na prywatną opiekunkę nie ma pieniędzy. Zapewniamy jednak, że w należycie wybranej placówce dziecko będzie spędzać czas z przyjemnością a doskonale wykwalifikowana kadra zapewni mu odpowiednie wychowanie i edukację.

Czy żłobek prywatny Bemowo jest dobrym rozwiązaniem?

Pamiętajmy, że pierwsze dni w żłobku będą trudne dla dziecka i nie ma tutaj znaczenia placówka czy podejście opiekunek. Dziecko po prostu nie jest przyzwyczajone do rozłąki z rodzicami więc płaczem będzie sygnalizować swój bunt i tęsknotę. Proces adaptacji odbywa się różnie, ale zwykle trwa kilka tygodni. Po tym czasie, większość maluchów maszeruje do żłobka z uśmiechem na ustach.

Co ważne – należy wybrać tylko taką placówkę, która w pełni spełnia nasze oczekiwania. Ważna jest kadra pedagogiczna, wyposażenie sal, kuchnia i serwowane posiłki a także realizowany program edukacyjny jaki oferuje żłobek. Bemowo jest jedną z przykładów lokalizacji, w której panuje wysoki poziom zarówno edukacji jak i wyposażenia, które jest do dyspozycji dzieci. Dzięki temu można mieć pełne zaufanie do danej placówki, wtedy o wiele lepiej i szybciej przyzwyczaimy się do tego, że dziecko przebywa większą część dnia nie pod naszą opieką.