Twój Żłobek

blog parentingowy dla ciebie i twojej pociechy

dezynsekcja warszawa
porady

Domowe sposoby na pozbycie się pasożytów i owadów.

Robaki i pasożyty w domu są zmorą naprawdę wielu ludzi. Często przyczyną zasiedlania się robaków niekoniecznie musi być nieporządek, ale również może być to wina nieszczelnej elewacji. 

Niechciane robactwo może nie tylko przenosić choroby, ale również niszczyć jedzenie, ubrania, a nawet meble. Dla wielu osób w obecnym okresie dużym kosztem może być profesjonalna dezynsekcja. Warszawa jest miastem, w którym taka usługa na pewno jest drogi wyceniania i jest zamawiana głównie przez administracje osiedlowe. 

Jednak co ma zrobić osoba mieszkająca w domku jednorodzinnym? Oczywiście najlepiej jest zamówić profesjonalną dezynsekcję, ale polecamy na początek wypróbowanie następujących sposobów. 

Dokładne oględziny

Po pierwsze, należy zwrócić uwagę na to, skąd przychodzą robaki i gdzie się głównie zagnieżdżają. Trzeba popatrzeć, czy w dom nie jest zagracony lub, czy gdzieś nie leży niezabezpieczone jedzenie. Częstym problemem domków jednorodzinnych jest składowanie jedzenia w piwnicy, które jeśli nie jest dobrze zabezpieczone, to na pewno przyciągnie robaki i gryzonie.

Warto jest również przyjrzeć się listwowom, podłogom, sufitom, ścianom i wszelkim szczelinom. W tych miejscach można natrafić na odchody robaków i martwe osobniki, ale takie szczelny same też ułatwiają przedostanie się szkodników do domu. 

Dokładne pranie

Aby pozbyć się pasożytów żerujących na ubraniach, czy pościeli takich jak roztocza i pluskwy, to na początek powinno się wyprać wszystko w co najmniej 60 stopniach.

Warto również ograniczyć do minimum ilość kocy, zasłon, czy innych zbędnych materiałów. Oczywiście powinno się też często odkurzać i zmywać kurze przy otwartych oknach.