Twój Żłobek

blog parentingowy dla ciebie i twojej pociechy

Dzień Brokatu 2021
nauka i zabawa

Dzień Brokatu 2021- kreatywne zabawy dla dzieci

Dzień Brokatu 2021 – kreatywne zabawy dla dzieci rozwijają ich inteligencję i dają im wiele radości. Poprzez sensoryczne zabawy dzieci rozwijają się, uczą się o kształtach i kolorach, a także mają możliwość stworzenia niepowtarzalnych obrazków.

Wspaniałym materiałem do wykorzystania, który kochają wszystkie maluchy, jest brokat. Daje bardzo duże pole do popisu do tworzenia ciekawych i niepowtarzalnych plac plastycznych, a także ozdabiania różnych przedmiotów. 

Dzień Brokatu 2021 – jak stworzyć obraz-pamiątkę

6 pomysłów na zabawy z brokatem

Magia brokatu daje nieograniczone możliwości kreacji. Z okazji dnia brokatu zorganizuj dla swojej pociechy wspaniałą zabawę. Poniżej przedstawiamy 6 pomysłów na stworzenie brokatowych przedmiotów wraz z dzieckiem. Można je wykorzystać jako elementy stroju przy zabawie w teatr, do nauki pisania lub przygotowania pięknego prezentu dla bliskich:

  1. Brokatowe zwierzęta – wytnijcie z kolorowanki zwierzaki i posmarujcie je płynnym klejem. Kiedy trochę wyschną, posypcie je kolorowym brokatem tak, aby się przykleił. Dodatkowo oczy, uszy lub łuski zwierzaków możecie zrobić z cekinów albo cyrkonii. Dodatkowo można ozdobić pióra brokatem i zrobić ptaszka.
  2. Brokatowe literki – do ciastoliny dodajcie brokat i ulepcie z nich różne literki i pozostawcie do wyschnięcia. Następnie dziecko może zrobić dowolny napis i przykleić do kartki.
  3. Laurka z brokatowego papieru – wykorzystajcie gotowy brokatowy papier ze sklepu, aby pięknie ozdobić kopertę i laurkę dla kogoś z rodziny. 
  4. Akcesoria dla króla i królowej Korona z brokatem – z kolorowego papieru wytnijcie kształt korony, a następnie ozdóbcie ją brokatem, cekinami i cyrkoniami. Dodatkowo z pałki kuchennej można zrobić berło, wystarczy końcówkę zamoczyć w kleju, wsadzić do brokatu i poczekać jak wyschnie.  
  5. Magiczny brokatowy pas – wykorzystajcie stary pasek. Posmarujcie klejem z jednej strony, posypcie brokatem i zostawicie do wyschnięcia.
  6. Brokatowy obraz – namalujcie klejem płynnym dowolne kształty na kartce i posyp je brokatem. Dla urozmaicenia i wzmocnienia efektu każdy element może być w innym kolorze. 

Brokatowe szaleństwo na Dzień Brokatu 2021

W ten szczególny dzień można również wykorzystać brokat i inne błyskotki do ozdobienia twarzy lub ciała dziecka. Dzieci mogą uczcić ten dzień, bawiąc się w rewię mody, teatr czy odgrywanie postaci z różnych bajek. Możliwości są nieograniczone, a zabawa przednia. To idealna okazja, aby spędzić z naszymi pociechami więcej czasu i dostarczyć im mnóstwa radości.