Każdemu rodzicowi zależy na tym, aby jego dziecko poszło do dobrego przedszkola. Jednak młodzi rodzice często nie wiedzą, na jakie rzeczy zwrócić uwagę, aby mieć pewność, że przedszkole będzie odpowiednie dla ich pociech. Na co zwrócić uwagę przy wyborze przedszkola? Przedstawiamy parę porad.
Jak znaleźć dobre przedszkole w Warszawie
Znalezienie odpowiedniego przedszkola dla naszej pociechy nie jest łatwym zadaniem. Można to zrobić wpisując w wyszukiwarkę zapytanie przedszkole niepubliczne warszawa bemowo lub zasięgać opinii wśród znajomych. Jednak mimo to poniżej przedstawiamy kilka czynników, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze przedszkola.
Pierwsza wizyta w przedszkolu: na co zwrócić uwagę
Przed pierwszą wizytą sprawdź w internecie i wśród znajomych opinie o przedszkolu. Odwiedź placówki polecane przez innych rodziców, ale też nie po jednej negatywnej opinii nie uprzedzaj się przed wizytą w przedszkolu. Ważne jest też pierwsze wrażenie po rozmowie telefonicznej z przedstawicielem przedszkola. Miły ton jest pożądany, ale zwróć uwagę przede wszystkim na to, czy rozmowa była konkretna i odpowiedziała na twoje najważniejsze pytania.
Personel jaki zatrudnia przedszkole bemowo
Personel przedszkola: czy są mili dla ciebie i dzieci, czy odpowiadali wyczerpująco na twoje pytania, jak traktowali dzieci wokół siebie; zwróć też uwagę na atmosferę wśród pracowników — jeśli wyczujesz jakieś napięcia, to oznacza, że może być coś nie tak z kierownictwem;
czystość przedszkola: żadne przedszkole nie jest w 100% czyste, ale zwróć uwagę na to, czy ogólny porządek jest pilnowany przez personel i dzieci, wyposażenie sali zabaw i wygląd placu zabaw: czy zabawki są nowe, czy zniszczone? czy zabawki są różnorodne i edukacyjne? czy plac zabaw nie jest zniszczony?
Organizacja pracy przedszkola: na co zwrócić uwagę
Przede wszystkim zwróć uwagę na liczebność grup w przedszkolu, zwłaszcza w grupach młodszych. Według przepisów wychowawca może mieć pod opieką maksymalnie 25 dzieci (dotyczy to przedszkoli publicznych, w przedszkolach prywatnych może być inaczej). Zazwyczaj jednak jest tak, że w jednej grupie jest dwóch nauczycieli, aby sobie nawzajem pomagać.
Zaznajom się z godzinami pracy przedszkola. Z reguły otwarte są one od 6 do 18, co daje 12 godzin. W takich sytuacjach po 6-8 godzinach powinna nastąpić zmiana wychowawcy w grupie. Pamiętaj, aby się o to dopytać.
Sprawdź rodzaj oferty żywieniowej oraz to, czy przedszkole ma własną kuchnię, czy korzysta z firmy cateringowej. Podczas wstępnych rozmów z dyrekcją dopytaj się, czy placówka wspiera zdrowe żywienie i czy bierze udział w tego typu inicjatywach społecznych