Twój Żłobek

blog parentingowy dla ciebie i twojej pociechy

zwalczanie pluskiew warszawa
zdrowie

Pluskwy – plaga w żłobkach

Pluskwy to szkodliwe owady, które zagnieżdżają się we wszystkich możliwych zakamarkach mieszkania. Jeśli pojawią się w warunkach mieszkalnych, niezwykle trudno je wytępić. Z pomocą przychodzi wtedy specjalna ekipa, dla której zawodowym obowiązkiem jest zwalczanie pluskiew. Warszawa może pochwalić się co najmniej kilkoma tego rodzaju działalnościami usługowymi.

Pluskwy z żłobkach

Niestety, coraz częściej wykrywa się pluskwy w żłobkach, przedszkolach i szkołach. Również w szpitalach, co jakiś czas wybucha epidemia pluskiew. Wystarczy, aby jedna osoba przyniosła ze sobą pluskwę i wtedy cały żłobek musi zostać zdezynfekowany. Dodatkowo dziecięce zabawki są idealnym miejscem do zagnieżdżenia się pluskiew.

Pluskwy zagnieżdżają się w łóżkach, dywanach, wykładzinach, pod listwami podłogowymi, panelami, na ścianach z boazerią, dosłownie wszędzie tam, gdzie jest ciepło i ciemno. Te owady stanowią zagrożenie dla ludzi, ponieważ gryzą, powodując bolące znamiona. Nierzadko przenoszą też bakterie, które mogą przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia.

Jak skutecznie chronić dzieci przed pluskwami?

Reakcja musi być natychmiastowa, ponieważ pluskwy rozmnażają się wręcz w zastraszającym tempie. Pamiętajmy również o ich łatwym przenoszeniu. Wystarczy przeprowadzka i przeniesienie zainfekowanych mebli, by plaga rozniosła się w nowej nieruchomości. Pluskwy mogą też przedostać się rurami, więc jeśli tego rodzaju problem sąsiednia nieruchomość, to istnieje ogromne prawdopodobieństwo, że i w żłobku owady się pojawią. W ten sposób dochodzi wręcz do plagi w całych blokowiskach.

Jakie środki ostrożności należy zachować przed pluskwami?

Przede wszystkim nie można nabywać mebli z „drugiej ręki”, bo pluskiew nie widać bardzo często „gołym okiem”. Co więcej, należy zaprzestać tak modnych ostatnio praktyk zbierania gabarytów czy przyjmowania darmowych mebli. Fakt, że w ten sposób minimalizowany jest konsumpcjonizm, jednak ryzyko roznoszenia plagi pluskiew jest bardzo duże.

Przeczytaj także: Jak wybrać lekarza dziecięcego?