Twój Żłobek

blog parentingowy dla ciebie i twojej pociechy

rozwod za porozumieniem stron
porady

Rozwód za porozumieniem stron zmniejsza stres dzieci

Małżeństwo uległo całkowitemu rozpadowi i wspólną decyzją obydwojga małżonków jest rozwód? To sytuacja wręcz idealna z punktu widzenia prawa. Takie sprawy rozwodowe rozwiązywane są najszybciej i często bez większej ingerencji sądu. Dowiedz się, o czym warto pamiętać, biorąc rozwód za porozumieniem stron.

Porozumienie stron a rozwód – o czym warto pamiętać?

Rozwód za porozumieniem stron to najlepsze możliwe wyjście jeśli doszło już do całkowitego rozpadu pożycia małżeńskiego. Jeśli nie ma mowy o zdradach i innych sprzeczkach pomiędzy stronami, rozwód za porozumieniem stron jest jak najbardziej możliwy. Pamiętaj, że w tym przypadku również potrzebujesz adwokata, aby ustalić polubownie szczegóły podziału majątku oraz opiekę nad ewentualnymi dziećmi.

 

Rozwód za porozumieniem stron to przede wszystkim brak orzecznictwa o winie jednego z małżonków. W tym przypadku ma to wpływ na zakres obowiązku alimentacyjnego po rozwodzie. Dodatkowo rozwód za porozumieniem stron jest znacznie tańszy i szybszy, aniżeli ten z orzecznictwem o winie.

Rozwody za porozumieniem stron a dzieci – mniejszy stres dla dzieci

Pamiętaj, że rozwód za porozumieniem stron to również mniejszy stres dla dziecka. Ustal polubownie zasady opieki nad dzieckiem, a najmłodszy członek rodziny nie odczuje negatywnych skutków rozstania rodziców. Dodatkowo w przypadku porozumienia stron podczas rozwodu sąd zwraca połowę uiszczonej opłaty za pozew, czyli aż 300 złotych. To spora oszczędność.