Twój Żłobek

blog parentingowy dla ciebie i twojej pociechy

swiatowy dzien zwierzat z dzieckiem
newsy

Światowy Dzień Zwierząt – jak obchodzić go z dzieckiem?

Jest wiele sposobów, na jakie można obchodzić Światowy Dzień Zwierząt wraz ze swoim dzieckiem. To święto powstało już w 1931 roku podczas ekologicznej konwencji we Florencji. Obecnie jest to czas, kiedy wiele osób na całym świecie świętuje występowanie zwierząt różnych ras, a w szczególności swoich domowych pupili. Masz dzieci i nie wiesz, w jaki sposób wspólnie obchodzić Światowy Dzień Zwierząt? Oto kilka propozycji:

 

  1. Zabierz dziecko i zwierzaka domowego na długi spacer wraz z wizytą w sklepie zoologicznym – możecie kupić dla niego wspólnie wybrany z dzieckiem prezent.
  2. Przygotuj dla siebie i dziecka obiad bez mięsa – to może być ciekawa forma świętowania dnia zwierząt, szczególnie w kwestii tych gospodarskich.
  3. Zaproponuj wspólne oglądanie filmów przyrodniczych – dla dziecka to dodatkowa dawka wiedzy o zwierzętach, co szczególnie ważne w dniu ich święta.
  4. Zabierz dziecko do schroniska – jest to świetny sposób, aby uświadomić swojego malucha o problemach, jakie w dzisiejszych czasach dotykają zwierzęta domowe.
  5. Stwórz wspólnie z dzieckiem zbiórkę na potrzebujące zwierzęta – to kolejna świetna forma celebrowania dnia zwierząt wraz z dzieckiem.

 

Jeśli chcesz, aby Twoje dziecko stało się bardziej empatyczne w stosunku do zwierząt oraz uświadomiło sobie, jak ważny jest Światowy Dzień dla Zwierząt, koniecznie wykorzystaj jedną z powyższych wskazówek. Na pewno sprawisz, że Twoja pociecha znacznie bardziej zainteresuje się tematyką zdrowia i ochrony zwierząt wszelkich ras i gatunków.