Twój Żłobek

blog parentingowy dla ciebie i twojej pociechy

wyprawka do żłobka
akcesoria i zabawki

Wyprawka dla dziecka do żłobka

Wybór odpowiedniego żłobka i samo posłanie dziecka do tejże placówki wiąże się z niemałym stresem dla całej rodziny. To czas, kiedy maluch będzie przecież przebywał poza domem i co więcej, wśród obcych mu osób. Warto więc, by już w pierwszych dniach zadbać należycie o jego bezpieczeństwo i opiekę. Z całą pewnością pomoże w tym odpowiednia wyprawka.

To, co powinno się w niej znaleźć zależy od danego żłobka bowiem każda placówka ma inne wymagania. Najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do obiektu w celu otrzymania wytycznych.

Z cała pewnością, dobrym rozwiązaniem jest wybranie się na zakupy wraz z dzieckiem i pozwolenie mu na wybór tych artykułów, które najbardziej mu się podobają. Dzięki temu będzie czuło się pewniej mając obok siebie własne przedmioty.

Najczęściej, w worek do żłobka należy zapakować dwa komplety ubrań na zmianę, kapcie i piżamkę, jeśli dziecko leżakuje. Niektóre placówki wymagają również pieluchy, jeśli dziecko nie jest jeszcze od nich odzwyczajone oraz środki kosmetyczne: mokre chusteczki, maść na odparzenia. Przyda się też ręczniczek, przybory do mycia zębów, ulubiona butelka, śliniak, smoczek i przytulanka.

Pamiętaj, by każda rzecz była wyraźnie podpisana, dzięki temu żaden z przedmiotów nie zostanie zgubiony czy pomylony.

Raz wyposażona wyprawka najczęściej nie wystarcza na cały rok uczęszczania malucha do żłobka. O tym, co należy donieść będą informować na bieżąco opiekunki grupy, do której uczęszcza dziecko.