Twój Żłobek

blog parentingowy dla ciebie i twojej pociechy

wyprawka dla noworodka
porady

Wyprawka dla noworodka – co będzie potrzebne?

Kompletowanie wyprawki dla noworodka wymaga przede wszystkim skupienia rodzica lub osoby zajmującej się wyprawką dla malucha. Ubranka dla niemowląt to podstawa jeśli chodzi o wyprawkę. Istotne są także inne produktu, bez których dziecko po prostu nie mogłoby bezpiecznie i komfortowo wrócić ze szpitala do swojego nowego domu. Oto kilka podstawowych elementów, o jakich nie można zapomnieć podczas kompletowania wyprawki dla noworodka:

  • wózek dla dziecka,
  • akcesoria do przewijania,
  • ubranka dla noworodka.

Oczywiście wyprawka dla noworodka to głównie różnorodne ubranka dla niemowląt, do których zaliczamy: śpioszki, body, pajacyki, koszulki oraz kaftanik. Tego typu odzież jest wręcz niezbędna w pierwszych tygodniach życia dziecka, kiedy jego organizm jeszcze nie jest tak odporny na zewnętrzne warunki atmosferyczne oraz stale zmieniającą się temperaturę otoczenia. Powyższa lista produktów powinna nieco pomóc Ci w kompletowaniu wyprawki dla noworodka.

Czy ubranka dla niemowląt są najważniejsze jeśli chodzi o wyprawkę?

Odzież dla niemowlaka jest jednym z najistotniejszych elementów wyprawki, ale nie jedynym. Dodatkowo warto zaopatrzyć się w takie produkty, jak: kremy, płyny do mycia, szczotki do włosów, płatki kosmetyczne, pieluchy tetrowe i flanelowe oraz sól fizjologiczną. Kompletna wyprawka powinna zawierać wszystko to, co niezbędne, aby zapewnić noworodkowi bezpieczeństwo i komfort w pierwszych tygodniach jego życia.