Twój Żłobek

blog parentingowy dla ciebie i twojej pociechy

zabawy kreatywne
nauka i zabawa

zabawy kreatywne dla dzieci i dorosłych

Baw się kreatywnie i ciesz się życiem! Kreatywność to świetna zabawa dla dzieci i dorosłych. Pobudza wyobraźnię, pomaga lepiej poznać świat i uczy nowych umiejętności. Dzięki kreatywności możesz odkryć coś nowego i ciekawego o sobie i innych. Kreatywność to świetny sposób na spędzanie wolnego czasu możesz bawić się sam lub z innymi.

Jeśli szukasz pomysłu na ciekawą zabawę, spróbuj jednej z tych kreatywnych:

  • Zrób coś, czego nikt jeszcze nie zrobił
  • Wymyśl nowy sposób na coś, co już istnieje
  • Zrób coś, co sprawi, że inni będą się śmiać
  • Zrób coś, co sprawi, że inni będą zaskoczeni
  • Zrób coś, co pomoże komuś w czymś
  • Wymyśl nowy sposób na rozwiązanie jakiegoś problemu
  • Zrób coś, co sprawi, że inni będą mieli lepszy dzień

Magia kreatywności polega na samodzielnym wymyśleniu co można zrobić. Jednak pozwolimy się Wam zainspirować podsuwając kilka propozycji:

Domowe świeczki

Świetna opcja na zrobienie czegoś na nowo. Wystrarczy gotową, kupną świeczkę stopić, żeby uzyskać płynny wosk. Wystarczy foremka (najlepiej silikonowa) do której wlewamy wosk, wkładamy knot i dodajemy ozdoby. Możesz w wosku zatopić ziarna kawy, suszone kwiaty czy owoce.

Przerabianie ubrań

W dzieicęcych szafach często zalegają nienoszone czy za małe rzeczy. Poszukaj w internecie sposób na przerabianie ubrań. Dzięki temu za krótke spodnie moga stać się stylowymi szortami, a zwykły t-shirt pomalowany farbami akrylowymi, spowrotem zyska zainteresowanie Twoejgo malucha.

Zbuduj coś

Może drewniany domek dla ptaków? Szałas w lesie? Tajemniczą bazę w najciemniejszym koncie mieszkania? Najwyższa wieżę z klocków? Budowanie to niezła frajda!

Przeczytaj także: Jak zachęcić przedszkolaka do uprawiania sportu?

 

Spędzając czas z dzieckiem w domu, polecamy zabawy kreatywne. Dla dzieci będzie do interesujące i rozwijające. Jeśli Twoja pociecha się „wkręci” Ty możesz odpocząć przy kawie!