Twój Żłobek

blog parentingowy dla ciebie i twojej pociechy

prezent_dla_dziecka_ na_swieta
akcesoria i zabawki Dla rodzica

Prezenty gwiazdkowe dla dzieci – co wybrać w 2023?

Święta Bożego Narodzenia tuż za pasem, a Ty wciąż nie masz pomysłu na prezent gwiazdkowy dla swojego dziecka? W takim razie ten poradnik jest stworzony dla Ciebie. Przygotowaliśmy kilka propozycji na prezenty gwiazdkowe dla dzieci, które zachwycą pociechę niezależnie od wieku. Poznaj kilka propozycji upominków pod choinkę, które są praktyczne, ponadczasowe i bezpieczne dla dzieci. Nie zwlekaj dłużej, święta zbliżają się wielkimi krokami, a prezenty powinny jak najszybciej znaleźć się pod choinką w salonie!

Prezenty dla dzieci pod choinkę – co kupić dla dziecka do 6 lat?

W przypadku nieco młodszych podopiecznych prezenty gwiazdkowe dla dzieci mogą być nieco bardziej zaawansowane technicznie. Dla pociech w wieku do 6 lat w górę polecamy takie prezenty, jak:

  • Gry planszowe przeznaczone dla małych dzieci często łączą zabawę z nauką. Mogą one rozwijać umiejętności takie jak liczenie, rozpoznawanie kolorów, a także wspomagać rozwój zdolności społecznych poprzez naukę zasad i czekania na swoją kolej. Przykłady to „Orchard” (Sad) od Haba czy „Junior Labyrinth” (Labirynt Junior) od Ravensburger.
  • Zestawy do tworzenia własnych projektów, takie jak koraliki do nawlekania, zestawy do malowania czy zestawy do robienia biżuterii, są świetne dla rozwijania zdolności motorycznych i kreatywności. Pozwalają dzieciom na wyrażanie siebie i są doskonałym sposobem na spędzenie czasu.
  • Zabawki, które mówią, śpiewają lub uczą przez interakcję, są doskonałe dla dzieci w tym wieku. Mogą to być na przykład interaktywne mapy, roboty edukacyjne lub zabawki uczące liter i cyfr.

Alternatywna opcja to książki z elementami do dotykania, dźwiękami czy ruchomymi częściami są świetne dla małych dzieci. Pomagają one rozwijać umiejętności językowe i są doskonałym wprowadzeniem do świata literatury. Wybierz jedną z proponowanych opcji, a Twoje dziecko na pewno będzie zadowolone.

Świąteczne prezenty dla starszych dzieci – co wybrać?

Zakup prezentu dla starszego dziecka to spore wyzwanie. Musimy dopasować zabawkę do potrzeb dziecka, a dodatkowo kupić przedmiot, który posłuży maluchowi przez kilka kolejnych lat. Tutaj polecamy takie rzeczy, jak:

  • gadżety technologiczne,
  • zestawy do eksperymentowania, np. pakiet młodego chemika,
  • sprzęt sportowy, np. piłka,
  • gry wideo i konsolowe,
  • komiksy,
  • zestawy do tworzenia biżuterii – doskonały pomysł w przypadku dziewczynek.

Przy wyborze prezentu dla starszego dziecka warto wziąć pod uwagę jego zainteresowania i pasje. To podstawa, aby dobrać prezent idealnie wpisujący się w potrzeby naszego dziecka.

zobacz też: 10 prezentów dla dzieci do 30 zł