Twój Żłobek

blog parentingowy dla ciebie i twojej pociechy

listki_piorace (1)
porady

Rewolucja w świecie prania: listki piorące

W ostatnich latach coraz większą popularność zyskują innowacyjne produkty, które mają na celu zmniejszenie negatywnego wpływu codziennych czynności na środowisko. Jakiś czas temu wpadły mi w ręce listki do prania, które stanowią rewolucyjne rozwiązanie w dziedzinie prania ubrań. Już tłumacze dlaczego. Listki piorące zastępują nie tylko środki do prania takie jak proszki czy kapsułki, ale także płyny do prania. Są to małe listki w arkuszach.

Jak się używa listków do prania?

Jeden arkusz to dwa liski, które się łatwo odrywa. Taki jeden listek można umieścić w szufladce pralki (tak, gdzie wsypuje się proszek) albo włożyć bezpośrednio do bębna pralki. Nie jest już konieczne używanie płynu do płukania. Listki zawierają niezbędne składniki do skutecznego usuwania brudu i nieprzyjemnych zapachów. Jeden arkusz = dwa prania.
Każdy listek to pełna porcja detergentu, wystarczająca na pranie około 4 kg ubrań. Listki są świetnie zaprojektowane i doskonale rozpuszczają się w wodzie, nie pozostawiając żadnych resztek. Przy korzystaniu z kapsułek do prania, niekiedy ubrania są posklejane i należy prać je ponownie. Tutaj tego problemu nie ma. Listki do prania mogą być używane zarówno w pralkach ładowanych od frontu, jak i od góry.

Oszczędność miejsca – listki piorące

Dzięki swojej kompaktowej formie listki są łatwe w przechowywaniu i nie zajmują wiele miejsca, co jest szczególnie przydatne w małych mieszkaniach. W mojej małej łazience nie ma za dużo miejsca do przechowywania. Proszek przeważnie kupuje się w kilkukilogramowych workach, które zajmują sporo przestrzeni. Dodatkowo płyn do płukania, który również ekonomiczniej jest kupić większy, trzeba gdzieś trzymać. Listki piorące Natulim okazały się świetnym rozwiązaniem na optymalizację miejsca w szafce łazienkowej. Jedno opakowanie listków wystarcza na około 40 prań, a zajmuje tyle miejsca co paczka ciastek.

Bezpieczeństwo dla dzieci

Listki piorące od Natulim są przebadane dermatologicznie i hipoalergiczne, więc z powodzeniem nadadzą się do prania dziecięcych ubranek, a także dla osób, które zmagają się z problemem wrażliwej skóry. Używane do tej pory delikatne detergenty można śmiało zamienić na pudełeczko z listkami Natulim.

Dbałość o środowisko naturalne, a tradycyjny detergent

Kolejną zaletą listków piorących jest ich opakowanie. Zamiast tradycyjnych plastikowych butelek czy kartonów, listki są pakowane w ekologiczne, w pełni biodegradowalne opakowania, co znacząco przyczynia się do redukcji odpadów plastikowych. Opakowanie można zakopać w ziemi i ulegnie ono rozkładowi w krótkim czasie. Wszystkie produkty Natulim są także produktem wegańskim — przy ich produkcji nie używa się żadnych produktów odzwierzęcych.
Listki do prania to produkt przyjazny na środowiska. Nie zawiera fosforanów i jest w pełni biodegradowalny. Dzięki temu, że są małe, a opakowanie lekkie – transport jest tańszy, co redukuje emisję dwutlenku węgla do atmosfery.

Przystępna cena

Gdy używamy proszku oraz płynu do płukania tkanin, koszt prania to około 2zł (nie licząc zużycia wody). Jedno pranie z użyciem listka kosztuje połowę mniej.

Podsumowanie

Listki piorące to innowacyjne rozwiązanie, które łączy wygodę i skuteczność z dbałością o środowisko. Ich wykorzystanie może przyczynić się do zmniejszenia ilości odpadów, a także do ograniczenia zużycia wody i energii potrzebnej do produkcji tradycyjnych detergentów. Jest to produkt przyjazny dla twojej skóry i chroniący tkaniny. W miarę wzrostu świadomości ekologicznej listki piorące mogą stać się standardem w każdym domu.