Twój Żłobek

blog parentingowy dla ciebie i twojej pociechy

endermologia warszawa
porady

Endermologia: zabawienny zabieg na wszystko?

Endermologia to masaż podciśnieniowy, który ma wpływ na skórę i tkankę łączną. Wykonywany jest w specjalnym stroju i za pomocą specjalnej głowicy, która zasysa skórę. Endermologia może zostać wykonana na skórę twarzy. Efekty tego zabiegu są często bardzo dobre i pomaga on na wiele rzeczy. Czy jednak każdy może ją wykonać?

Endermologia: wskazania

Endermologia świetnie pobudza metabolizm, co sprawia, że organizm szybciej usuwa toksyny i zbędny tłuszcz. W zwiążku z tym endermologia zalecana jest przede wszystkim w celu usunięcia cellulitu.

Jak wskazują specjaliści z Salonu Urody Impress, działania lecznicze to kolejna zaleta, jaką niesie endermologia. Warszawa to miejsce, w której nawet funkcjonują specjalne SPA, w których można wykonać leczniczą endermologię. Masaż podciśnieniowy zalecany jest osobom z napięciami mięśni, dolegliwościami reumatycznymi, czy z obrzękami limfatycznymi. Endermologia zalecana jest również dla zawodowych sportowców, gdyż zabieg ten świetnie przygotowuje mięśnie i ścięgna do wzmożonego wysiłku. 

Endermologia nie dla każdego

Jednak masaż ednermologiczny nie jest przeznaczony dla każdego. Istnieją dość poważne przeciwwskazań dla kobiet w ciąży (i karmiących), osób z chorobą nowotworową, osób z chorobami skóry i żylakami. Dla tych osób endermologia nie poprawia stanu organizmu, a może go nawet dość mocno pogorszyć. 

Dużym minusem endermologii jest również to, że aby efekty były widoczne i naprawdę trwałe, to zabieg ten powinien zostać wykonany wiele razy — minimum 10 razy, a czasem nawet 20 razy. Po wykonaniu intensywnej kuracji należy potem wykonywać zabieg przypominający co pół roku.