Twój Żłobek

blog parentingowy dla ciebie i twojej pociechy

sukienka do karmienia
porady

Wyprawka dla mamy

Już na kilka miesięcy przed porodem, przyszli rodzice kompletują wyprawkę. Najbardziej skupiają się na akcesoriach, które przydadzą się do opieki nad noworodkiem. Warto jednak pomyśleć także o potrzebach młodej mamy, ponieważ jej komfort będzie przekładał się na jakość opieki nad maluchem. W wyprawce powinny znaleźć się więc nie tylko rzeczy dla dziecka, ale też dla rodzicielki. Przedstawiamy te, które są niezbędne.

Higiena i pielęgnacja po porodzie

Podkłady poporodowe, podpaski, wkładki, specjalna bielizna, to absolutne minimum, które należy zabrać do szpitala. Warto zaopatrzyć się też w kilka koszul, kapcie, szlafrok i koniecznie naturalne kosmetyki. Higiena intymna w okresie poporodowym jest niezwykle ważna, natomiast trzeba wybierać odpowiednie środki. Po pierwsze te sztuczne mogą wywołać podrażnienia i alergię (również u dziecka, które młoda mama przytula). Po drugie, kosmetyki nieznanego pochodzenia nie będą wpływać pozytywnie na szybki powrót do formy. Większość specjalistów zaleca więc naturalne, „szare mydło”.

Kamienie naturalne

Większość kobiet chce karmić piersią, ale to tego procesu trzeba się przygotować. Przyda się koszula, bluzka, biustonosze, sukienka do karmienia, np. takie jak te https://raczkujemy.pl/ubrania-do-karmienia-piersia/. Taka garderoba posiada specjalne zapięcia, ułatwiające swobodne wystawianie piersi. Młodej mamie przydadzą się też wkładki laktacyjne, laktator, ewentualnie maść na podrażnienia w początkowym okresie karmienia naturalnego.